Osiemnasta edycja konkursu fotograficznego Mazowsze Bliskie Sercu
Rusza kolejna edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”! To wyjątkowa okazja dla amatorów fotografii, aby podzielić się swoimi unikalnymi ujęciami regionu i wygrać atrakcyjne nagrody. Sprawdź, jakie kategorie czekają na Twoje zdjęcia i jakie nagrody możesz zdobyć.

Motyw przewodni konkursu: „Moje Mazowsze…”

W tym roku uczestnicy konkursu „Mazowsze bliskie sercu” będą mogli zgłaszać swoje prace w czterech interesujących kategoriach: „Moje Mazowsze – industrialne”, „Moje Mazowsze – kulinarne”, „Moje Mazowsze – aktywne” oraz „Moje Mazowsze – magiczne”. Każda z tych kategorii pozwala na inne spojrzenie na region, ukazując jego różnorodność i bogactwo.

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia

Konkurs jest otwarty dla wszystkich amatorów fotografii. Z udziału wykluczeni są profesjonaliści oraz osoby związane zawodowo z uczelniami plastycznymi i filmowymi. Ważne jest, aby zgłosić maksymalnie jedno zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 lipca 2024 r. Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę rodziców.

Ocena prac i nagrody

Jury konkursowe będzie oceniać zgłoszone prace pod kątem treści i jakości wykonania. W tegorocznej edycji wyłonionych zostanie 16 najlepszych zdjęć, które wezmą udział w jednoetapowym głosowaniu. Oprócz głównych nagród pieniężnych, przewidziane są także wyróżnienia oraz nagroda publiczności, wybrana przez internautów w głosowaniu na Facebooku.

Ekscytujące nagrody dla laureatów

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. W każdej kategorii przewidziano I nagrodę w wysokości 2000 zł, II nagrodę – 1500 zł oraz III nagrodę – 1000 zł. Dodatkowo, jury może przyznać do trzech wyróżnień, z których każde wynosi 800 zł. Zwycięzcy konkursu publiczności otrzymają nagrodę w wysokości 1000 zł.

Warsztaty fotograficzne dla laureatów

Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje dla laureatów weekendowe warsztaty fotograficzne. To doskonała okazja, aby pod okiem profesjonalistów pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

Gdzie szukać dodatkowych informacji?

Regulamin konkursu oraz wszelkie niezbędne formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Mazovia.pl w zakładce Konkursy. W razie pytań, można również kontaktować się telefonicznie pod numerami (22) 59 79 500 i (22) 59 79 532 w godzinach pracy urzędu.

Nie przegap szansy na udział w tym wyjątkowym konkursie fotograficznym! Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca 2024 r. Uwiecznij piękno Mazowsza w swoim obiektywie i pokaż, jak bliskie jest Twojemu sercu!


Na podst. Urząd Miasta Płocka