Sofy i narożniki ogrodowe: 3 argumenty przemawiające na ich korzyść

Spośród wszystkich mebli ogrodowych sofy i narożniki budzą najwięcej kontrowersji. Ich przeciwnicy twierdzą, że są duże i niepraktyczne, ale ich zwolennicy mają mocniejsze argumenty. W poniższym artykule przedstawiamy trzy najpoważniejsze z nich.

Narożniki ogrodowe z technorattanu to salon ogrodu

Zbliża się wiosna, a to czas, kiedy wszyscy spragnieni słońca chcą odpocząć w ogrodzie. Gdy zakwitną pierwsze kwiaty, chce się po prostu wyjść i odpocząć w ogrodzie. Problem polega na tym, że zima, nawet gdy jest łagodna, sprawia, że każdy staje się trochę kanapowcem. Krótko mówiąc, po spędzeniu zimy w ciepłym i przytulnym salonie ma się ochotę wyjść do ogrodu, ale na pewno nie na zimne, twarde krzesło. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest sofa lub - jeśli masz więcej miejsca - narożnik ogrodowy.

Jest to duży, wygodny mebel z miękkimi poduszkami, które chronią przed chłodem, który wciąż doskwiera od ziemi. Komfort to najmocniejszy argument przemawiający za zakupem sofy lub narożnika. Ich uzupełnieniem może być jedynie wygodny fotel, ale to nie pozwala cieszyć się bliskością rodziny i przyjaciół.

Sofa może być mała

Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym na korzyść sofy lub narożnika jest ich przemyślana konstrukcja. Owszem, są to dość duże meble, ale właśnie to sprawia, że są wygodne i pozwalają na spędzanie czasu w większym gronie. To chyba oczywiste. Trzeba jednak dodać, że obecnie narożniki do ogrodu często tworzone są w konstrukcji modułowej. Oznacza to, że choć taki mebel jest w zasadzie z góry określony przez producenta, jak będzie wyglądał po złożeniu, to często można go pomniejszyć, usuwając jeden moduł. Pozostałe nadal będą wygodne, a oddzielną część można przekształcić w rodzaj fotela. Jest to przydatne, gdy przestrzeń na tarasie jest ograniczona lub gdy inny układ mebli zwiększa komfort.

Wybierając sofę lub narożnik, warto sprawdzić, czy z danym modelem można zrobić coś podobnego. Zdarza się, że producent przygotowuje w standardzie mniejszy mebel, a dodatkowe moduły można dokupić osobno. W każdym razie możliwości są większe niż w przypadku krzesła czy ławki ogrodowej, niezależnie od tego, jak bardzo są wygodne.

Jakość narożników ogrodowych jest najważniejsza

Jakość powinna być zawsze najważniejszym kryterium przy wyborze mebli ogrodowych. A w tej konkurencji narożniki ogrodowe i sofy wygrywają niemal automatycznie. Dlaczego? Ponieważ zawsze są projektowane jako meble reprezentacyjne dla wymagających użytkowników. Owszem, inne meble ogrodowe nie są niedoceniane przez dobrego producenta, ale w przypadku sofy wysoka jakość nigdy nie budzi wątpliwości.

To dobre rozwiązanie dla tych, którzy kupują meble ogrodowe na wiosnę i chcą mieć pewność, że będą się nimi cieszyć nie tylko w nadchodzącym sezonie, ale i przez wiele lat. Sofy i stoliki narożne wykonane z trwalszych i bardziej odpornych materiałów to dobry wybór dla tych, którzy szukają prostych i naprawdę wygodnych mebli ogrodowych.