Turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej na Starym Rynku i Podolszycach
Już w ten weekend mieszkańcy będą mieli szansę zobaczyć emocjonujące zmagania w piłce ręcznej plażowej. Na Starym Rynku i Podolszycach rozegrane zostaną turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski. Warto zarezerwować czas, by kibicować lokalnym i przyjezdnym drużynom.

Turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej

W najbliższy weekend Płock stanie się areną sportowych zmagań w ramach cyklu turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. Wydarzenie to przyciągnie aż 26 zespołów, w tym 14 drużyn męskich i 12 kobiecych. Mecze rozpoczną się w sobotę o godzinie 9:00, a finały zaplanowano na niedzielę. Decydujące spotkania będą miały miejsce na stadionie na Starym Rynku.

Nowa lokalizacja rozgrywek – Podolszyce Północ

W tym roku, ze względu na wzrost liczby chętnych drużyn, organizatorzy zdecydowali się na przygotowanie dodatkowego boiska na Podolszycach Północ. Artur Niesłuchowski, organizator turnieju, wyjaśnia: „Do tej pory turnieje piłki ręcznej organizowaliśmy na Starym Rynku. W tym roku, ze względu na liczbę chętnych drużyn, jasne dla nas było, że musimy przygotować dwa boiska. Zdecydowaliśmy, że część meczów odbędzie się na Podolszycach. Chcemy pokazać naszą dyscyplinę mieszkańcom z innych rejonów Płocka.”

Igrzyska młodzieżowe w piłce ręcznej plażowej

W piątek, 28 czerwca na Starym Rynku, odbędą się również Igrzyska młodzieżowe w piłce ręcznej plażowej. W turnieju wezmą udział młode zespoły, takie jak BHT Petra Płock, Mazur Sierpc (dwa zespoły), Anilana Łódź oraz SAS Gdańsk. Mecze młodych szczypiornistów rozpoczną się o godzinie 13:00, dając mieszkańcom szansę zobaczenia przyszłych gwiazd tej dyscypliny.

Współorganizatorzy i partnerzy wydarzenia

Turniej jest organizowany przez Fundację Modern Sport, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz BHT Petra Płock. Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Płock, a partnerem Samorząd Województwa Mazowieckiego. Sponsorami turnieju są Industrie Service Płock, Modular i FOL Mech. Warto zaznaczyć, że współpraca z tyloma instytucjami i firmami pozwala na zorganizowanie tak dużego wydarzenia sportowego, które ma szansę przyciągnąć wielu kibiców.

Data: 29 – 30 czerwca 2024
Lokalizacje: Płock, Stary Rynek 1; Płock, Ofiar Katynia


Wg inf z: UM Płock