Mistrzostwa Polski Strażaków TFC Płock 2024 na Starym Rynku już 21 lipca
W lipcu Płock stanie się areną wyjątkowych zmagań. Na Starym Rynku odbędą się Mistrzostwa Polski Strażaków w formule Toughest Firefighter Challenge, czyli ekstremalne zawody dla najdzielniejszych strażaków z całego kraju.

Niedzielna rywalizacja strażaków na Starym Rynku

Już 21 lipca 2024 roku od godziny 8.30 na Starym Rynku w Płocku rozpocznie się piąta edycja Mistrzostw Polski Strażaków Toughest Firefighter Challenge. Wydarzenie przyciągnie najlepszych zawodników z całej Polski, w tym reprezentantów kraju oraz aktualnego Mistrza Świata i Europy, Rafała Berezę.

Program dnia jest napięty i pełen emocji. Zmagania rozpoczną się już o 8:30, a oficjalne otwarcie zawodów przewidziane jest na godzinę 10:00. Kolejne starty zaplanowano na godziny 11:30 oraz 13:30, a po krótkiej przerwie, od godziny 16:00, wystartują tandemy. Oficjalne zakończenie zawodów odbędzie się o 18:30.

Ekstremalne wyzwania dla strażaków

Podczas zawodów, uczestnicy będą musieli zmierzyć się z pięcioma niezwykle wymagającymi zadaniami. W pełnym umundurowaniu bojowym, strażacy będą wciągać węże na dwunastometrową wieżę, przesuwać 72-kilogramową sztabę za pomocą młota, pokonywać slalom oraz przeciągać manekina. Każde z tych zadań wymaga od zawodników nie tylko siły fizycznej, ale także precyzji i determinacji.

W zawodach mogą brać udział strażacy zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotniczych oraz zakładowych straży pożarnych, a także jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ważnym warunkiem uczestnictwa jest pełnoletność zawodników. Celem jest wykonanie wszystkich zadań w jak najkrótszym czasie, co pozwoli na zdobycie tytułów Mistrza Polski oraz Mistrza Europy w formule TFC w różnych kategoriach: indywidualnej, OSP, kobiet, drużyn i tandemów.

Wsparcie ze strony miasta

Organizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia lokalnych władz. Miasto Płock aktywnie angażuje się w pomoc przy organizacji Mistrzostw Polski Strażaków, co pozwala na sprawne przeprowadzenie zawodów i zapewnienie uczestnikom oraz widzom niezapomnianych wrażeń.

To niezwykłe wydarzenie jest doskonałą okazją, aby zobaczyć w akcji najlepszych strażaków w kraju i wspierać ich w walce o tytuły. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa i kibicowania naszym dzielnym strażakom!


Urząd Miasta w Płocku