Jak wskazują pracownicy Multigrass, firmy zajmującej się sprzedażą sztucznych traw, coraz więcej osób pyta o to rozwiązanie. Do niedawna kojarzona wyłącznie z boiskami piłkarskimi trawa w rolkach obecnie coraz chętniej ląduje na balkonach i tarasach w całej Polsce. Klienci pytają o jej zastosowanie i sposób układania, a sprzedaż tego materiału rośnie w szybkim tempie. W tym artykule samodzielnie sprawdzamy, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Sztuczna trawa jako element dekoracyjny - warto się zainteresować tym rozwiązaniem?

Sztuczna trawa w nowym mieszkaniu

Jak wskazuje nam mieszanka jednego z warszawskich osiedli - o zakupie trawy w rolce myślała już po zakupie mieszkania. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na balkonach i tarasach, które uzupełnione o zielony kolor trawy wyglądają zjawiskowo. Tym tropem poszli również jej sąsiedzi, ponieważ większość balkonów na osiedlu została przyozdobiona w ten sposób. Dlaczego to rozwiązanie cieszy się tak dużą popularnością?

Klienci korzystający z trawy w rolkach doceniają przede wszystkim jej wytrzymałość i niewielką ilość czasu, którą należy poświęcić na ich utrzymanie. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, który należy wykonywać jest regularne odkurzanie jego powierzchni. Można to wykonywać przy okazji cotygodniowego sprzątania. Oczywiście sztucznej trawy nie trzeba przycinać, ani podlewać.

sztuczna trawa w nowym mieszkaniu

Nowoczesne aranżacje mieszkań coraz częściej uwzględniają zielone elementy wyposażenia. Mowa tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju kwiatach, czy też roślinach dekoracyjnych. Idealnym tłem, które podkreśla ich wygląd jest zielona nawierzchnia stworzona z trawy z rolki - takie rozwiązanie sprawdza się dużo lepiej niż płytki, czy też panele.

Trawnikiem z rolki powinni zainteresować się również rodzice, którzy chcą stworzyć swoim dzieciom miejsce do bezpiecznej zabawy w domu. Miękka trawa zapobiega doznaniu kontuzji i jest miejsce swobodnej dziecięcej zabawy - niezależnie, czy nasz syn uwielbia grać w piłkę, czy też bawić się zabawkami.

Wiecznie zielony trawnik!

Klimat panujący w Polsce sprawia, że pogoda w naszym kraju jest bardzo zmienna. W takich warunkach trudno założyć, a przede wszystkim utrzymać zielony trawnik. Jak wskazuje nam Pan Andrzej mieszkaniec Gorzowa - latem jest za sucho, jesienią za mokro, a zimą za ciepło. Do tego dochodzą jeszcze anomalie w postaci gradu, czy też ciepłej zimy bez śniegu i tragedia gotowa. Utrzymanie trawniku w tak zmiennym klimacie jest chyba niemożliwe.

Nie dziwi się fakt, że trawa z rolki Warszawa cieszy się tak ogromną popularnością, a coraz większa liczba właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na ich założenie kosztem naturalnej trawy. Syntetyczna odmiana jest odporna na opady, słońce i mróz, dzięki czemu utrzymuje swoją strukturę i kolor przez cały rok.

Taki trawnik z rolki nie wymaga prowadzenia wielkich prac pielęgnacyjnych, wystarczy regularnie sprzątać go ze śmieci, liści, czy też nadmiaru piasku. Takie zabiegi nie wymagają specjalistycznego sprzętu, ponieważ można je przeprowadzić z pomocą odkurzacza lub szczotki.

Sztuczna trawa w rolce - warto?

Trawa w rolkach ze względu na szerokie zastosowanie znajdzie swoje miejsce w ogrodzie, na tarasie, czy też balkonie. Powinni się nimi zainteresować właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań w bloku, którzy chcą nadać swoim powierzchnią indywidualny i zielon charakter.