Policja Płock: Włamał się do domu matki swojej koleżanki i zasnął na strychu. Grozi mu 10 lat więzienia
Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 19-latek zatrzymany przez płońskich policjantów. Młodzieniec włamał się do domu matki swojej koleżanki, a w czasie kradzieży zasnął. Znalazł go syn kobiety, który na miejsce wezwał policję. Zatrzymanemu grozi nawet 10 lat więzienia.
Kilka dni temu dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w Nowym Mieście. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszającego - syna mieszkającej tam kobiety oraz nietrzeźwego nastolatka, sprawcę zajścia. Jak się okazało, mężczyzna w związku z nieobecnością swojej matki przyjechał do jej domu sprawdzić, czy wszystko w porządku. Gdy wysiadł z samochodu, usłyszał hałas dochodzący z wnętrza domu. Po wejściu do budynku zobaczył porozrzucane wszędzie rzeczy, otwarte kuchenne okno oraz wybitą w nim szybę. Obawiając się, że ktoś nadal może być wewnątrz domu, wyszedł na podwórko, zamknął drzwi na klucz i wezwał policję. W czasie oczekiwania na przyjazd służb zgłaszający ponownie usłyszał hałas, a po chwili głos proszący o wypuszczenie z budynku. Ku zaskoczeniu mężczyzny z domu wyszedł nastoletni chłopak, którego ten rozpoznał, jako kolegę swojej siostry. Młodzieniec był nietrzeźwy i zdezorientowany. Na polecenie zgłaszającego usiadł na schodach i razem z nim poczekał na przyjazd mundurowych.
19-letni mieszkaniec Pułtuska został zatrzymany. Przyznał się policjantom, że do domu, do którego się włamał, wracał dwukrotnie. Po wyniesieniu części rzeczy, chciał zabrać kolejne i odjechać samochodem stojącym na posesji, od którego kluczyki znalazł w domu. W związku z tym, iż był pijany i zmęczony, w trakcie plądrowania pomieszczeń zasnął na strychu.
Nastolatek po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
kom. Kinga Drężek-Zmysłowska
Komenda Miejska Policji w Płock,
mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/70375,Wlamal-sie-do-domu-matki-swojej-kolezanki-i-zasnal-na-strychu-Grozi-mu-10-lat-wi.html
Ostatnie Artykuły

Policja i płocka uczelnia połączyły siły - stawką jest bezpieczeństwo miasta

Śmigłowce wracają do Płocka. Będzie sport, pokaz i biało-czerwone emocje

Kamil Janicki w Płocku. Opowie o historii, która wciąż porusza

Majówkowa oferta zamieniła się w pułapkę. Tak działa oszustwo na kwaterę

Mazowsze szuka drewnianych pereł, które przetrwały próbę czasu

Cyberbezpieczeństwo wraca do Starej Białej - policja szykuje debatę

Płocka biblioteka szuka książki, która wróci do czytelników po latach

Ankieterzy ruszą do wybranych gospodarstw z pytaniami o warunki życia

Broniewski w nowych głosach - młodzi z Płocka dali poezji nowe życie

Jak rodzą się wiersze dla dzieci - Agnieszka Frączek-Gorczyca w Płocku
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Płock 1:3](/images/mecz/bruk-bet-termalica-nieciecza-wisla-plock-19042026-13-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Płock 1:3
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – UMKS Trójka Ostrołęka – SMS ZPRP II Płock 32:30](/images/mecz/umks-trojka-ostroleka-sms-zprp-ii-plock-18042026-3230-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – UMKS Trójka Ostrołęka – SMS ZPRP II Płock 32:30
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Wisła Płock II – GKS Wikielec 3:1](/images/mecz/wisla-plock-ii-gks-wikielec-18042026-31-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Wisła Płock II – GKS Wikielec 3:1

