Ponad 80 tys. odwiedzających w 9 miastach - podsumowanie tegorocznej trasy Volvo For Safety

Ogólnopolska kampania edukacyjna Volvo For Safety zakończyła tegoroczną trasę. W sumie miasteczko bezpieczeństwa odwiedziło ponad 80 tys. osób w dziewięciu polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Bydgoszczy, Łodzi, Toruniu, Krakowie, Katowicach i Częstochowie. Duże zainteresowanie potwierdziło, że Polacy nie tylko chcą się czuć bezpieczniej na drogach, ale także aktywnie zdobywać wiedzę i doświadczenie, które realnie może pomóc uratować życie w trudnych, niebezpiecznych sytuacjach na drodze.
Ogromne zainteresowanie kampanią przerosło nasze oczekiwania. To jasny sygnał, że warto rozwijać tę inicjatywę i docierać z przekazem o bezpieczeństwie do jeszcze większej liczby osób. Dlatego już dziś zapowiadamy kontynuację Volvo For Safety w 2026 roku. Tym razem planujemy odwiedzić kolejnych 12 miast na terenie całego kraju
- mówi Emil Dembiński, dyrektor zarządzający Volvo Car Poland.
Każde miasteczko bezpieczeństwa było otwartę otwarte od piątku do niedzieli. Największe emocje wzbudzały symulatory: dachowania, zderzeń oraz widoczności pieszego z kabiny ciężarówki Volvo Truck. To właśnie dzięki nim uczestnicy mogli na własnej skórze przekonać się, jak ważne są pasy bezpieczeństwa, prędkość dostosowana do warunków czy uważność wobec pieszych.
Rodziny z dziećmi chętnie odwiedzały specjalnie przygotowane strefy dla najmłodszych, w których poprzez zabawę można było uczyć się zasad ruchu drogowego. Nie zabrakło również miejsca dla właścicieli pupili. W strefie dla zwierząt można było dowiedzieć się, jak prawidłowo przewozić czworonogi w samochodzie.
Integralną częścią Volvo For Safety były także wykłady i spotkania edukacyjne z ekspertami, które pozwalały spojrzeć na bezpieczeństwo drogowe z szerszej perspektywy i inspirowały do zmiany codziennych nawyków. W przyszłym roku kampania Volvo For Safety powróci z jeszcze szerszym programem i dłuższą trasą. Miasteczko bezpieczeństwa zawita aż do 12 polskich miast.
Materiał źródłowy: Ponad 80 tys. odwiedzających w 9 miastach - podsumowanie tegorocznej trasy Volvo For Safety
Ostatnie Artykuły

Sobótka w Płocku łączy plażowanie z kajakami i rowerami wodnymi

Baśniowa sobota w Książnicy Płockiej zamieniła ogród w krainę legend.

Syreny alarmowe zabrzmią w Płocku. To tylko ćwiczenia

W 22 płockich wiatach odnawiają ławki. Prace potrwają do sierpnia

Płocka drogówka ruszyła z akcją „Prędkość” - w ruch poszły grupy SPEED

Szósta edycja rajdu rowerowego prowadzi przez okolice Gostynina

Dwa zdarzenia na drogach Płocka. Kierujący hulajnogą miał ponad 2 promile

Pierwszy w Polsce tapir malajski urodził się w płockim zoo

Policjanci po służbie zatrzymali kierowcę z ponad 2,5 promila

Płockie historie przy jednym stole. Spotkanie z prof. Anną Marią Stogowską

Nocna przerwa w dostawie wody w Płocku potrwa kilka godzin

Jak poprowadzić rozwód, kiedy ma się dowód zdrady?

Piotr Pawlak z recitalem w Płocku. Fortepian zabrzmi na festiwalu „Opowieści”

Wisła Płock pokaże nowe koszulki. Kibice poznają skład przed sezonem
Przydatne dane teleadresowe
- Delegatura WIF w Płocku - kontakt, godziny i zakres działania
- Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Płocku - siedziba, profil działalności, kontakt
- Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku - zajęcia, filie, kontakt
- Delegatura Kuratorium Oświaty w Płocku - kontakt, właściwość terytorialna, sprawy rodziców i nauczycieli
- Parafia Ducha Świętego w Płocku - msze, kancelaria, kontakt
- Izba Wytrzeźwień w Płocku - kontakt, godziny przyjęć i zasady działania
